Відділення гіпербаричної оксигенації

Наш девіз: «Дбайливе ставлення до почуттів хворих та їх родичів, милосердя, чуйність, увага, відповідальність при виконанні маніпуляцій».

ГБО зарекомендувала себе як потужний засіб боротьби з гіпоксією шляхом впливу на численні ланцюги патогенезу хірургічних і соматичних захворювань. Цей метод дозволяє підвищити ефективність лікування, знизити медикаментозне навантаження на організм, скоротити терміни госпіталізації, підвищити оборот ліжко-місця, що дає певний економічний ефект для лікарні, а для пацієнта – це обмеження споживання часто шкідливих для організму дороговартісних хімічних препаратів, стійка тривала ремісія та соціальна адаптація.

Відділення обладнано трьома барокамерами.

ГБО у комплексному лікуванні хворих в плановому і в ургентному порядку використовують при:
1. гострій і хронічній недостатності кінцівок;
2. хронічній коронарній недостатності;
3. комплексному лікуванні перитонітів;
4. злуковій непрохідності;
5. отруєнні чадним газом, барбітуратами
6. анаеробній інфекції;
7. в комплексному проведенні дезінтоксикації організму, відновлення обмінних та репаративних процесів в тканинах і органах, корекції імунологічного статусу організму.

Покази для проведення баросеансів:

• Патологія центральної нервової системи: 1. ішемічний та геморрагічний інсульти / 2. черепно-мозкова травма / 3. енцефалопатія / 4. травма спинного мозку
  • Ранова патологія: 1. профілактика ранової інфекції / 2. мляво гранулюючі рани / 3. опікові ранові поверхні / 4. обмороження / 5. післяопераційні рани у пластичній хірургії та інші.
  • Отруєння: 1. отруєння окисом вуглецю / 2. отруєння метгемоглобінообразуючими речовинами / 3. отруєння ціанідами.
  • Судинна патологія: 1. облітеруючі захворювання судин кінцівок /
    2. трофічні виразки в результаті порушення кровообігу / 3. газові емболії судин та ін.
  • Серцева патологія: 1. ішемічна хвороба серця / 2. стенокардія /
    3. аритмії / 4. екстрасистолії / 5. серцева недостатність / 6. декомпенсація постінфарктних станів.
  • Патологія шлунково-кишкового тракту: 1. виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки / 2. постгеморрагічний синдром після шлункової кровотечі / 3. захворювання кишечника.
  • Патологія печінки: 1. гострий гепатит / 2. хронічний гепатит / 3. цироз печінки / 4. печінкова недостатність.
  • Патологія ендокринної системи: 1. декомпенсований інсулінозалежний діабет / 2. ускладнення діабету / 3. дифузно-токсичний зоб.
  • Щелепно-лицева патологія: 1. пародонтоз / 2. некротичний гінгівіт і стоматит / 3. загоєння після пластичних операцій.
  • Підготовка до оперативних втручань та післяопераційний період

Протипоказання до використання
гіпербаричної оксигенації у лікувальній практиці

• наявність в анамнезі епілепсії (або яких-небудь інших судорожних припадків);
  • наявність остаточних порожнин (каверни, абсцеси, повітряні кісті у легенях);
  • важкі форми гіпертонічної хвороби;
  • порушення прохідності євстафієвих труб та каналів, що з’єднують придаточні пазухи носа із зовнішнім середовищем (поліпи, запальні процеси у носоглотці, середньому вусі, придаточних
    пазухах носа, аномалії розвитку та інше);
  • клаустрофобія;
  • наявність підвищеної чутливості до кисню.
  • злоякісні та доброякісні новоутворення

В штаті відділення працюють 2 лікарів та 2 медичних сестри

Гречин Оксана Євгенівна –  завідувач відділенням, лікар анестезіолог вищої кваліфікаційної категорії.

Серняк Інна Валентинівна – лікар анестезіолог вищої кваліфікаційної категорії. Стаж роботи

Розташування: відділення знаходиться на другому поверсі поліклініки.

Години роботи: 9:00 – 17:00
Прийом пацієнтів: 9:00 – 15:00