Нейрореабілітаційне відділення

Відділення відкрито в травні 2019 відкрито

З метою покращення роботи існуючого відділення для активної медичної реабілітації хворих з порушенням функції хребта і спинного мозку, яке розгорнуте на 20 ліжках в урологічному відділенні госпіталю рекомендовано: на проектованій площі розгорнути стаціонарне відділення для хворих даної патології на 40 ліжок.

Відповідно до доручення Кабінету Міністрів України від 22.09.2014 №35463/1/1-14 на виконання протокольного рішення Адміністрації Президента України від 18.09.2014 №03/1-01/347 за результатами наради, яка відбулася 16 вересня 2014, Міністерством охорони здоров’я України проведено міжвідомчі наради 30.09.2014 та 01.10.2014 року. За результатами проведених нарад визначено обласні госпіталі ветеранів війни територіальними центрами реабілітації учасників антитерористичної операції, а Львівський обласний госпіталь інвалідів війни – базою реабілітації спінальних хворих.

На базі урологічного відділення КЗ ЛОР „Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих ім.Ю.Липи” було розгорнуто 20 спеціалізованих ліжок для активної медичної реабілітації хворих з порушенням функції хребта та спинного мозку згідно наказу ГУОЗ ЛОДА від 30.04.1998 року №244-В „Про відкриття 20 ліжок для активної медичної реабілітації хворих з порушенням функції хребта та спинного мозку у Львівському обласному госпіталі інвалідів війни та репресованих”.
Щорічно у спінальному відділенні госпіталю медичну реабілітацію проходило більше 300 хворих. Біля 80% хворі з патологією хребта та спинного мозку, решта з наслідками черепно-мозкових травм та гострої судинної патології головного та спинного мозку.

Це важкий контингент хворих з паралічами різного ступеня важкості (порушена або відсутня функція кінцівок, порушення функції тазових органів). Мета первинної медичної реабілітації – відновити нормальну функцію внутрішніх органів, рухову функцію, адаптувати хворих до нових умов життя. Це потребує певного часу. Наприклад, при важких травмах шийного відділу хребта у хворого розвиваються паралічі верхніх та нижніх кінцівок, хворий не може себе обслужити. Термін первинної медичної реабілітації закінчується тоді, коли хворий може себе обслужити в ліжку. На це йде 60-80 днів, тобто ліжко зайняте одним хворим 2-3 місяці. Відповідно за відсутності вільних ліжок неможливо забезпечити госпіталізацію інших хворих, що приводить до створення черг на госпіталізацію.

Відділення є структурним підрозділом Комунального закладу Львівської обласної ради “Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім.Ю.Липи” та утворене з метою проведення лікування хворих з порушенням функції нервової системи та/або опорно- рухового апарату внаслідок травм чи захворювань, що потребують реабілітаційного втручання. У відділенні працюють кваліфіковані інструктори з лікувальної фізкультури та клінічний психолог.

За 9 місяців 2019 поступили 384 хворих. Збільшена кількість ліжок призвела до значного скорочення терміну очікування на госпіталізацію та збільшилась можливість надання медичної реабілітації для хворих з ураженнями головного мозку, пошкодженням опорно-рухового апарату і т.д. Впродовж 9-и місяців було проліковано 243 пацієнти з пошкодженням хребта і спинного мозку, 28 пацієнтів з порушенням опорно рухової функції та 76 – з патологією головного мозку.

Приміщення відділення облаштовані для для людей з інвалідністю. В структурі відділення є 3 зали для проведення фізичної реабілітації з необхідним обладнанням.

Коцань Ростислав Михайлович – завідувач відділення, вища кваліфікаційна категорія.

Крісман Андрій Юрійович – лікар ортопед-травматолог, вища кваліфікаційна категорія.
Лозінська Марія Василівна – лікар невропатолог, 2-ої кваліфікаційної категорії.
Коцань Любомира Петрівна – лікар невропатолог, вища кваліфікаційна категорія.
Вариницька Оксана Валентинівна – лікар невропатолог, сертифікат спеціаліста.
Малюта-Галицький Іван Олександрович – лікар з лікувальної фізкультури.

Розташування: головний корпус госпіталю, блоки В і Г.
2 поверх – палати з 1 по 11
4 поверх – палати з 20 по 26

Графік роботи: з 9.00 до 17.00

Телефони:
296-41-20

 

4.6 (92%) 5 votes