2-е ортопедичне відділення

Обласне ортопедичне відділення надає спеціалізовану ортопедо – травматологічну допомогу пацієнтам області з ортопедичною патологією, переломами та наслідками переломів трубчастих кісток скелету та захворювань опорно-рухового апарату.

Пацієнти із травмою опорно-рухового апарату та ортопедичними захворюваннями і політравмою надходять із всіх районів області та з м. Львова. Хворі із травмами та ортопедичною патологією госпіталізуються із району обслуговування у плановому порядку за скеруваннями лікарів поліклінік та сімейних лікарів.

З 2014 року у відділенні надається планова оперативна та консервативна допомога учасникам АТО та учасникам Революції Гідності. Для оперативного лікування даного контингенту у відділенні наявні металоконструкції придбані за державні кошти.

Віділення розраховано на 60 ліжок.

Тут надається спеціалізована ортопедо – травматологічна допомога пацієнтам області з ортопедичною патологією, переломами та наслідками переломів трубчастих кісток скелету та захворювань опорно –рухового апарату.

З 2014 року у відділенні надається планова оперативна та консервативна допомога учасникам АТО та учасникам Революції Гідності. Для оперативного лікування даного контингенту у відділенні наявні металоконструкції придбані за державні кошти.

Ортопедичне відділення №2 надає спеціалізовану допомогу постраждалим із пораненнями і закритими та відкритими травмами опорно-рухового апарату та з поєднаною травмою і комбінованою травмою.
У відділенні лікуються хворі із віддаленими наслідками перенесених травм, а також хворі з гострою і плановою ортопедо-травматологічною патологією, яка потребує операційного лікування.
При необхідності проведення одночасних невідкладних операцій при масовому поступленні травмованих викликаються з дому хірурги, ортопеди-травматологи, анестезіологи та операційні сестри, згідно графіка.
Відділення є повністю укомплектоване ортопедами-травматологами у складі 8 лікарів.

У відділенні застосовується широкий діапазон оперативних втручань, а всього на протязі одного року виконується в середньому 550-650 операцій на кістках, суглобах, м’язово-сухожильно-зв’язковому апараті скелету.

Виконуються реконсруктивно-відновчі операції при ортопедичних захворюваннях і неправильно зрощених переломах, впроваджена в практику корегуюча остеотомія при деформуючих артрозах кульшового та колінного суглобів.

В відділені успішно використовується методика ендопротезування кульшового суглоба однополюсними цементними ендопротезами з біполярною голівкою при субкапітальних переломах і псевдоартрозах шийки стегна.

При черезвертлюгових і підвертулюгових переломах стегна виправдано застосовується остеосинтез PFNA системою із задовільними результатами також DHS-системою, та Lsp проксимальною стегновою пластинами

За останні роки при дефектах і псевдоартрозах довгих трубчастих кісток (зокрема гомілки і передпліччя, при наявності “тугих” псевдоартрозів) застосовується білокальний остеосинтез за Ілізаровим. Хірургічне втручання в зоні кісткового дефекту як правило не проводиться. Кістковий дефект і анатомічне вкорочення пошкодженого сегменту ліквідується за рахунок остеотомії більш довгого відділу (переважно в метафізарній зоні) і поступово його переміщення в сторону дефекту з формуванням дистракційного регенерату.

Хворим з вродженими вадами скелету проводяться корегуючі і подовжуючі остеотомії кінцівок зі застосуванням апарату Ілізарова.

Проводиться резекція доброякісних пухлин скелету (крайова, сегментарна) з заміщенням дефектів аутотрансплантатами.
Успішно використовується метод остеосинтезу довгих трубчастих кісток – блокуючим інтрамедулярний імплантатом, який показує задовільні результати в післяопераційному періоді (швидке вертикалізування пацієнта) так і у віддаленому періоді.

Горбач Олег Романович – завідувач відділенням, ортопед-травматолог.

Горбач Роман Олегович – ортопед – травматолог
Горощак Святослав Ярославович – ортопед – травматолог
Кавка Михайло Миколайович – ортопед – травматолог
Прокоп’як Ігор Миколайович – ортопед – травматолог
Сав’юк Андрій Петрович – ортопед – травматолог
Трутяк Юрій Ігорович – ортопед – травматолог
Чапля Олексій Степанович – ортопед – травматолог.

Розташування: Блок В і Г / 6 поверх /
каб. завідувача відділення, перев’язочна-гіпсовочна, ординаторська, маніпуляційна, їдальня, палати з 1 по 19.

Графік роботи: 9.00 – 17.12

Телефони: 296-11-84

E-mail:
ortopediya2@ukr.net

 

4.3 (86.92%) 52 votes